Hirdetés 2018. február 11.

Évközi 6. vasárnap 

 1. A betegek világnapjához kapcsolódóan idén is van lehetőség a betegek kenetének felvételére a templomban: a vasárnap reggel 9 órai szentmisében. Ennek feltétele az idős kor vagy komoly betegség, valamint természetesen a kegyelmi állapot.
 2. A héten kedden de. 10 órakor ismét lesz nyugdíjas klub-összejövetel a díszteremben; du. 5 órától lesz torna. Pénteken az esti szentmise után lesz bibliakör. Szombaton du. 4 órától ismét lesz program házaspárok számára a „házasság hete” alkalmából. Részletes leírás plakáton olvasható; minden korosztály csatlakozhat!
  Ugyancsak szombaton ismét rendez gyalogos zarándoklatot az esperesi kerületünk, a budafoki kálváriától indul 8.45-kor, az Angeli úti kálváriánál ér véget kb. délben.

 3. A héten elkezdődik a nagyböjt: hamvazószerdán a szokásos reggeli szentmise keretében, majd a hétvégi szentmisék végén is lesz hamvazás. Emlékeztetőül: hamvazószerda szigorú böjti nap: hústilalom ill. 18 és 60 év között max. háromszori étkezés egyszeri jóllakással.
  Nagyböjt péntekjein (17.15-kor) közösen végezzük a keresztutat: a most következő héten az Oltáregylet vezetésével.

 4. Előre hirdetem, hogy február utolsó szombatján, 24-én este ismét lesz filmklub.
 5. A hét jeles napjai: szerdán hamvazószerda
 6. A mai vasárnap szent szakaszai:

  Olvasmány: Mózes harmadik könyve 13,1-2.44-46
  Szentlecke: Szent Pál apostol korintusiakhoz írt első levele 10,31-11,1
  Evangélium: Szent Márk evangéliuma 1,40-45
Ön itt van: Home Hirdetések Hirdetés 2018. február 11.