Hirdetés 2018. március 4.

Nagyböjt 3. vasárnapja

1. Köszönet a múlt vasárnap a katolikus iskolák javára felajánlott adományokért!
    Köszönet mindazoknak, akik az elmúlt hetekben a templom körüli hóeltakarításban segítettek!
    Köszönet azoknak, akik a Harangszóban írásukkal gazdagították a közösséget!
  2. A mai vasárnap elsővasárnap, du. 5 órától a rózsafüzér-társulat titokcseréjével és rózsafüzér-imádságával.
    A rózsafüzér-társulat élő tagjaiért március hónapban 6-án, kedden, a meghalt tagokért 12-én, hétfőn lesz szentmise.
  3. Nagyböjt péntekjein (17.15-kor) közösen végezzük a keresztutat: a most következő héten a bibliakör vezetésével.
  4. A héten kedden du. 5 órától lesz torna, este 6 órától pedig az Oltáregylet találkozik.Pénteken az esti szentmise után lesz bibliakör. Szombaton du. ½ 3-tól lesz foltvarró klub.
  5. Előre hirdetem, hogy március 16-17-18-án (pénteken-szombaton-vasárnap) az esti szentmise keretében nagyböjti triduumra (rövid lelkigyakorlatos beszédekre) vendégünk lesz Csepregi Róbert terézvárosi káplán.
  6. Előre hirdetem, hogy március 17-én, szombaton az esti szentmise után ismét megszólal templomunkban Sík Sándor keresztútja az Adoramus előadásában.
  7. Plébániai közösségünk hagyományos tavaszi kirándulása április 21-én, szombaton lesz Péliföldszentkeresztre; a programban lesz szentmise, a templom és környéke megtekintése vezetéssel, szekérkiállítás megtekintése, séta Dobogókőn. A teljes részvételi díj 4.500 Ft, jelentkezni 2.000 Ft előleg befizetésével lehet Héveiné Áginál vagy a sekrestyében március 18-ig.
  8. A Püspöki Kar idén is meghirdette a hagyományos nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést: szeretettel várjuk a Testvérek felajánlásait a hátsó asztalon március 11-ig. Ezek az adományok a helyi rászorulókhoz kerülnek majd.
  9. A Verbita Rendház kérésére jelzem, hogy keresnek takarítónőt napi 4-5 órára és szakácsnőt napi 5-6 órára. Jelentkezni személyesen a rendházban lehet, illetve az egyéb elérhetőségek a levezőlistán elérhetők lesznek.
  10. A hét jeles napjai: szerdán Szent Perpétua és Felicitász vértanúk; csütörtökönIstenes Szent János szerzetes

Olvasmány: Mózes második könyve 20,1-17
    Szentlecke: Szent Pál apostol korintusiakhoz írt első levele 1,22-25
    Evangélium: Szent János evangéliuma 2,13-25
Ön itt van: Home Hirdetések Hirdetés 2018. március 4.